Časté otázky a odpovede

Pastelové farby z nášho eshopu sú originálne farby kriedového typu, ktoré slúžia k dočasnej zmene farby vlasov. Sú preto ideálne na festivaly, na párty, na školské akcie, na tábory, na zábavné dievčenskú popoludnie či napr. K doladenie outfitu. k experimentovanie s farbou vlasov sú kriedy ideálne - vydrží na vlasoch 1-3 umytí a tým, že sa farba z kried do vlasov nezažírá ako u permanentných farieb, kriedy vlasy neničí. Na vlasy sa nanášajú ľahko a dobre kryjú ako svetlé tak tmavé vlasy, farbené aj nefarbené. Farby sú zdravotne nezávadné a nespôsobujú kožné alergické reakcie. Na rozdiel od klasických kried na tabuľu obsahujú naše pastelové farby pridanej minerály, ktoré vlasy chránia pred poškodením. Farby sa zmývajú ľahko bežným šampónom.

Farbenie kriedami sa trochu líši od farbenia akýmkoľvek iným farbiacim prípravkom, preto tiež vyžaduje iný postup. Oficiálny návod na farbenie znie takto:

1) Nasaďte si ochrannú zásterku a rukavice.
2) Pramene vlasov, ktoré chcete nafarbiť, namočte a len ľahko vyžmýkajte.
3) Vlasy rozčešte a začnite nanášať farbu. Prechádzajte kriedou po vlasoch hore a dole, až kým nedosiahnete požadovanú sýtosti. Pramene vlasy farby zvrchu i zospodu. Ak chcete nafarbiť vlasy v štýle "ombré", bližšie ku korienkom potiahnite vlasy kriedou menejkrát a len jedným smerom.
4) Skontrolujte, či na vlasoch nezostali nefarebnou miesta.
5) Vlasy vyfénujte alebo nechajte prirodzene uschnúť.
6) Opatrne rozčešte nafarbené vlasy.
7) Podľa potreby ešte dofarbite kriedami.
8) Pred zafixovaním farby teplom naneste ochranný olejček na vlasy.
9) Najdôležitejší krok - zažehlite farbu žehličkou na vlasy. Farby sa tak nebudú drobiť.
10) Môžete opäť naniesť ochranný olejček na vlasy pre lesk, vlasy možno tiež nalakovať.
11) Farby z vlasov zmyjete bežným šampónom po 1 až 3 umytí.

Mnoho ľudí návody moc nečíta. Náš pastelový tým sa bez mučenia priznáva, že taky radšej objavuje funkčnosť rôznych vecí štýlom pokus-omyl. U farbenie vlasov to však nie je vhodný prístup, preto naozaj odporúčame prečítať si pozorne aspoň tento návod. Veď nie je vôbec dlhý. To, že sa vám vo vlasoch namiesto žiarivých pramienkov objavia nevzhľadné postrapatené dredy, môže byť spôsobené tým, že napr. vlasy málo namočíte a začnete farbiť na sucho. Tiež keď zabudnete vlasy opatrne rozčesať po nafarbenie, vlasy sa môžu zlepiť. Farba sa česaním síce trochu stiahne, zato sa od seba jednotlivé vlasy dobre oddelí a farbu môžete ihneď znovu naniesť. Ďalšou príčinou tvrdého prameňa môže byť predčasné nalakovanie. Určite nelakujte ešte mokré vlasy! Lakovanie je až úplne poslednou fázou a nemá prednosť pred zažehlením farieb žehličkou. Oslnivý lesk pramienkom dodáte zase vyživujúcimi olejčeky, vlasy vám za ne budú veľmi vďačné. A postreh na záver: ak sa vám predsa len podarilo z vlasov urobiť nepekná háďatká, dajte hlavu pod sprchu a riadne umyte šampónom. Farby sa väčšinou už po prvom umytí veľa vymyjú, a ak to nevzdáte, s návodom v ruke môžete začať nanovo. Farbiť sa pastelovými kriedami totiž môžete pokojne aj niekoľkokrát v jeden deň .. :)

Farby vyzerajú ako maliarske farby yocondy, jednotlivé farebné odtiene sú teda samostatne rozmiestnené, pričom nie sú v tube. Veľkosť jednej kriedy je cca 10 cm x 1 cm.
Farba pastelových kried vydrží v závislosti od typu vlasov 1-3 umytí. Pastely sa zmývajú bežným šampónom. V ojedinelých prípadoch (u najsvetlejších blond vlasov) môže farba vo veľmi svetlom odtieni vydržať na vlasoch aj viacero umytí, v takom prípade odporúčame ošetriť vlasy šampónom obsahujúce harmanček. Ten vráti vlasom prirodzený blond odtieň.
Pastelové farby, na rozdiel od chemických farieb, sú absolútne bezpečné a vlasy neničí žiadnymi chemickými látkami. Môžete sa tak prefarbovať ako často budete chcieť alebo kedykoľvek budete mať chuť na nové ja :) Farby sú kriedového typu a keďže krieda sama o sebe vysušuje, aj pastelové kriedy vlasy sa farbením ľahko vysuší, nie však zničí. Kriedy totiž obsahujú vyživujúce minerály, na rozdiel od klasických školských kried nevhodných na farbenie vlasov.
Áno, farby dobre kryjú aj tmavé vlasy, a to ako prírodné, tak farbené permanentnými farbami či prírodné hennou. Odporúčame však vyberať svetlé pastelové a žiarivé odtiene kried, vďaka kontrastu s tmavými vlasmi tak lepšie vyniknú.
Farby sú vytvorené pre krátkodobú zmenu vlasov a od tohto účelu sa odvíja aj ich vlastnosti. Výhodami teda sú predovšetkým rýchla a jednoduchá aplikácia na vlasy, ktorú zvládnete sami, dobré krycie schopnosti svetlých a tmavých vlasov (farbených i nefarbených), nízka spotreba farieb pri farbení, možnosť kriedy opakované používať k novému farbenie (čím Vám balenie s farbami vydrží na mnoho nových stylingov), možnosť kombinácie farieb a vytvorenie úplne nových odtieňov (jednotlivé farebné odtiene kried sa dajú navzájom prefarbovať), ľahké vymytie a možnosť ihneď použiť iné odtiene kried, pretože kriedy vlasy sú k vlasom šetrné a neničí ich ako niektoré permanentné farby. Farba z kried totiž lipne iba na povrchu vlasu a nepreniká do vlákna vlasu tak ako permanentné farby. Tým je možné farby rýchlo vymyť a mať tak napr. Celú fialovú hlavu len na jedno piatkové popoludnie. Navyše kriedy nespôsobujú kožné alergické reakcie.
Pre niekoho je rýchle vymytie kried výhodou, niekto v tom naopak môže vidieť nevýhodu. Pri nanášaní vlasy môžu teda kriedy priľnúť aj na vašich rukách či môžu ľahko prášiť a zafarbiť tak počas farbenia vaše oblečenie. Tejto vlastnosti sme si vedomí, preto je teraz súčasťou každého balenia ochranná zásterka na ramená a jeden pár ochranných rukavíc. Po nafarbenia je najdôležitejším krokom vlasy farbu zafixovať žehličkou na vlasy. Ak sa tento odporúčaný postup nedodrží, farby sa môžu zo suchých vlasov drobiť a priľnúť na oblečenie. Možno to ľahko vyprať, napriek tomu však dbajte na správny postup farbenia a najmä fixácia farby na vlasoch. Ak pôjdete s nafarbenými vlasmi spať, prehoďte si cez vankúš radšej uterák. Nie je nutné prespať kvôli nafarbeným vlasom svoje sny posediačky alebo len v jednej polohe v ľahu, divokým prevaľovaním by sa však farby mohli trochu drobiť. Je lepšie teda dbať na prevenciu než len dúfať, že vás nevystraší náhla nočná mora.
Nie, netrpí. Podporujeme zaujímavý výrobok, ten, ktorý by vlasy ničil, by sme neponúkali. Farebné kriedy na vlasy majú mnoho vlastností, jednou z nich je tá, že nafarbené pramienky vlasov trochu vysušujú, nie však ničí. Túto "suchú" vlastnosť kried úplne vyvažuje to, že kriedy na vlasy sú obohatené o vyživujúci minerály. Navyše - farba z kried do vlasov nezažírá ako klasická permanentná farba a podľa chuti a nálady môžete kriedy po pár dňoch ľahko zmyť bežným šampónom. Následná starostlivosť o čerstvo nafarbené vlasy je rovnaká ako pri akýmkoľvek farbenie - masky, olejčeky či vlasové kúry možné jedine odporučiť. Dodáte tak vlasom lesk a doprajete ďalšiu výživu. Takú starostlivosť však potrebujú aj nefarbené vlasy, predsa len, krásne a zdravé ženské vlasy .. Čo je viac? :)
Áno, a dokonca je to najdôležitejší krok, pretože bez tejto fixácie teplom sa farby budú z vlasov drobiť. Nebojte sa toho, vlasy ani žehličku si nezničíte. V závislosti od typu vlasov zvoľte teplotu žehličky, a ak sa rozhodujete medzi vyššou ao niečo nižšou teplotou, určite sa rozhodnite pre tú nižšiu teplotu žehličky.
Záleží samozrejme na dĺžke a hustote vlasov, pre lepšiu predstavu prikladáme obrázok kried, ktoré zákazníčka spotrebovala na farbenie všetkých svojich vlasov dosahujúcich takmer na ramená.

Aj keď pastelové farby nie sú klasickými kriedami a obsahujú posilňujúce minerály, sú to farby kriedového typu a vlasy sú po nanesení o niečo suchšie, čo sa dá ľahko a efektívne napraviť olejčekom na vlasy. Avšak pokiaľ máte extrémne suché alebo zničené vlasy, kriedy vám neodporúčame. To je rovnaké ako u permanentných farieb.
Vlasom mastnejším a bez objemu dodajú kriedy potrebný objem.
Nie, nezničí, inak by sme tento postup neodporúčali. Farba z vlasov síce priľne na žehličke, po vychladnutí ju však ľahko zotriete obrúskom.
Je úplne prirodzené, že sa väčšina ľudí sa bojí toho, že zaprší, a oni potom pobeží domov s ružovou pomaly až na nohaviciach. Ak však farbu na vlasoch zažehlíte žehličkou, nestane sa vám to. Ak budete mať biele tričko a budete mať tú smolu, že prietrž mračien vás stretne na prechádzke az vás sa stane víla nenia, naozaj sa na tričku môžu objaviť kvapky s ľahkým nádychom farby z vlasov. Ak vlasy do trička / do niečoho bieleho utrite, bude látka ľahko zafarbená. Ale úprimne, je to prekvapivé? S permanentnými farbami tomu nie je inak. Na rozdiel od permanentných farieb však farbu z kried ľahko vyperiete.
Nie, v žiadnom prípade to nerobte! Klasické kriedy sú suché a tak by Vaše vlasy len zničili. Do pastelových farieb na vlasy sú pridané minerály, aby sa Vaše vlasy ich vysúšaním.
Tým, že farba vydrží na vlasoch pár umytí, určite nie je vhodné nafarbiť si vlasy a potom sa ísť kúpať a vyvádzať celý deň v bazéne či v mori. To je však určite viac než zrejmé.
Bohužiaľ, kriedy zatiaľ jednotlivo nepredávame.
Bohužiaľ, v ponuke máme len balenie farieb s 12ks as 24ks farieb v nemennej palete odtieňov, nemožno si z nich teda vybrať len niektoré.
Áno, pretože sú pastely chemicky nezávadné, nevadí ani domácim miláčikom. Dajte však pozor, zvieratká našim módnym záľubám nerozumie a farbu by si mohla z miest, kam na sebe dosiahnu, zlízať. A k jedlu kriedy naozaj nie sú.
Áno, vždy je potrebné vykonať objednávku cez objednávací formulár na týchto stránkach. V objednávke totiž vyplníte potrebné údaje a vyberiete si pobočku, na ktoré si farby chcete vyzdvihnúť. Vaša objednávka sa nám zobrazí v systéme a tým ju pre Vás môžeme okamžite pripraviť.